- Sklep
- PŁYNY DO PODŁÓG
- Gruntowne mycie podłóg
- KIEHL COPEX 10L - zmywacz powłok do podłóg elastycznych
KIEHL COPEX 10L - zmywacz powłok do podłóg elastycznych
Cena za szt.
Opis produktu
KIEHL COPEX 10 L – kanister strippera do cyklicznego usuwania powłok polimerowych z elastycznych podłóg w dużych obiektach
W serwisie FM obsługującym kilka biurowców, szkół lub placówek medycznych cykl strippingowy podłóg z PVC i linoleum wraca co kilka miesięcy – a wtedy butelka 1 L to za mało, żeby obsłużyć setki metrów kwadratowych w jednym zjeździe. Kanister COPEX firmy KIEHL w pojemności 10 L jest odpowiedzią na tę skalę: ten sam sprawdzony stripper do powłok polimerowych, filmów pielęgnacyjnych, środków antyadhezyjnych i zabrudzeń olejowo-tłuszczowych, tyle że w formacie gotowym do podłączenia pod system dozujący lub do bezpośredniego napełniania wiadra na stanowisku roboczym.
Skład i parametry techniczne są identyczne jak w wersji 1 L: niejonowe surfaktanty <5%, mydło <5%, rozpuszczalniki wodne, solubilizatory, barwniki i zapachy; pH koncentratu ok. 9,5, roztworu roboczego ok. 9. Formuła pozostaje wolna od glikolu butylowego i NTA oraz zawiera składniki z odnawialnych surowców roślinnych. Format kanistra 10 L upraszcza planowanie zakupów dla firm realizujących stripping w wielu lokalizacjach jednocześnie.
Co wyróżnia KIEHL COPEX 10 L?
- Kanister 10 L jest kompatybilny z urządzeniem dozującym Dosifill Multidosing KIEHL – pozwala na precyzyjne odmierzanie stężenia bezpośrednio przy załadunku maszyny jednotarczowej, bez ręcznego odmierzania litrów ze szklanki miarowej i bez ryzyka przekroczenia zalecanych proporcji.
- Jeden kanister 10 L pokrywa stripping powierzchni od ok. 146 m² (stężenie 3 L na 8 L wody, gruba powłoka) do ok. 360 m² (stężenie 1 L na 8 L wody, lekki film pielęgnacyjny) – jeden kanister zazwyczaj wystarcza na całodzienną zmianę strippingową w budynku biurowym lub szkolnym.
- Identyczny skład i pH 9,5 jak w wersji 1 L – zmiana formatu nie wpływa na właściwości robocze preparatu; operatorzy przeszkoleni na butelce 1 L mogą korzystać z kanistra bez zmiany procedury przygotowania roztworu.
- Wolny od NTA i glikolu butylowego – w obiektach publicznych (szkoły, szpitale, urzędy) wymagających kart charakterystyki bez substancji budzących szczególne obawy (SVHC) oraz bez substancji rakotwórczych kategorii 2, kanister COPEX spełnia te wymagania bez wyjątków.
Gdzie sprawdzi się najlepiej?
- Serwisy FM i firmy sprzątające obsługujące wiele obiektów z podłogami elastycznymi, dla których kanister 10 L oznacza mniej wymian opakowania podczas pracy i niższy koszt jednostkowy strippera w przeliczeniu na metr kwadratowy.
- Szpitale i placówki medyczne z dużymi powierzchniami homogenicznej wykładziny winylowej, gdzie cykl strippingowy obejmuje od kilkuset do kilku tysięcy metrów kwadratowych – kanister 10 L ułatwia zaplanowanie jednorazowego zakupu na cały kwartał lub półrocze.
- Szkoły, uczelnie i obiekty sportowe z linoleum lub PVC w salach, korytarzach i szatniach, które podlegają corocznej renowacji przed nowym rokiem szkolnym – kanister 10 L pasuje do skali takich jednorazowych, intensywnych akcji strippingowych.
- Biurowce klasy A i centra biznesowe zarządzane przez jednego facility managera, który realizuje stripping na wszystkich piętrach podczas długiego weekendu lub przerwy świątecznej – kilka kanisterów 10 L zamiast kilkudziesięciu butelek 1 L zmniejsza liczbę wymian opakowania w trakcie pracy.
- Magazyny chemii profesjonalnej serwisów sprzątających, w których niski koszt jednostkowy i standaryzacja asortymentu mają bezpośrednie przełożenie na marżę zlecenia strippingowego.
Sposób użycia:
- Przed pierwszym użyciem na nieznanej nawierzchni sprawdzić zgodność materiałową na niewidocznym fragmencie podłogi; sąsiednie meble i listwy przypodłogowe zabezpieczyć przed kontaktem z roztworem.
- Przygotować roztwór roboczy: 1–3 L koncentratu na 8 L zimnej wody – stężenie 1 L na 8 L do lekkich filmów pielęgnacyjnych, 3 L na 8 L do grubych, nawarstwionych powłok polimerowych.
- Równomiernie rozprowadzić roztwór na podłodze i pozostawić na ok. 10 minut – nie dopuszczać do wyschnięcia roztworu na powierzchni przed szorcowaniem.
- Szorować maszyną jednotarczową z odpowiednią tarczą strippingową (czarna lub brązowa), zaczynając od krawędzi pomieszczenia ku środkowi.
- Dokładnie zebrać brudny roztwór maszyną szorująco-zbierającą lub mokrym odkurzaczem, a następnie dwukrotnie spłukać podłogę czystą wodą – resztki strippera pod nową powłoką zaburzają jej przyczepność.
- Zużycie preparatu: 27,8–68,2 ml/m² w zależności od grubości usuwanej powłoki i przyjętego stężenia roboczego.
Skład:
Niejonowe surfaktanty <5%, mydło <5%, rozpuszczalniki wodne, solubilizatory, barwniki, substancje zapachowe.
Wolny od: glikolu butylowego, NTA.
Zawiera składniki z odnawialnych surowców roślinnych.
(składniki zgodnie z rozporządzeniem WE nr 648/2004)
Specyfikacja:
- pH koncentratu: ok. 9,5
- pH roztworu gotowego do użycia: ok. 9
- Charakter preparatu: intensywny, niskopieniący stripper do podłóg elastycznych
- Zakres nawierzchni: PVC, linoleum, guma, poliolefina, kamień naturalny i sztuczny (wrażliwy na zasady i alkalioodporny)
- Wolny od: NTA, glikolu butylowego (butyl glycol-free)
- Stężenie robocze: 1–3 L na 8 L zimnej wody
- Czas reakcji: ok. 10 minut
- Zużycie: 27,8–68,2 ml/m²
- Opakowanie: kanister 10 L
Bezpieczeństwo
- Klasyfikacja GHS07 – koncentrat może powodować poważne podrażnienie oczu (H319); podczas podłączania kanistra do dozownika i przygotowywania roztworu stosować ochronę oczu (P280).
- W przypadku kontaktu preparatu z oczami płukać je ostrożnie wodą przez kilka minut, zdjąć soczewki kontaktowe i kontynuować płukanie – P305+P351+P338.
- Produkt przeznaczony wyłącznie do użytku profesjonalnego – nie jest produktem konsumenckim w rozumieniu dyrektywy 1999/44/WE art. 1.
- Po strippingu podłogę obowiązkowo dwukrotnie spłukać czystą wodą – resztki środka pozostawione pod nową powłoką mogą zaburzyć jej przyczepność i trwałość.
- Kanister przechowywać szczelnie zamknięty, z dala od dzieci i żywności. Karta charakterystyki (SDS) dostępna do pobrania na stronie produktu w serwisie clean360.pl.
FAQ
Ile metrów kwadratowych pokrywa jeden kanister COPEX 10 L?
Zużycie wynosi 27,8–68,2 ml/m² w zależności od stężenia roboczego i grubości usuwanej powłoki. Przy stężeniu 1 L na 8 L wody (lekki film pielęgnacyjny) kanister 10 L wystarcza na ok. 360 m². Przy maksymalnym stężeniu 3 L na 8 L wody (gruba, wielomiesięczna powłoka polimerowa) – na ok. 146 m². Dla typowego zlecenia strippingowego w biurowcu stężenie środkowe daje ok. 200–250 m² z jednego kanistra.
Czy COPEX 10 L można podłączyć do dozownika Dosifill Multidosing KIEHL?
Tak. Kanister 10 L jest kompatybilny z urządzeniem Dosifill Multidosing KIEHL, które umożliwia precyzyjne i automatyczne odmierzanie stężenia bezpośrednio przy załadunku maszyny jednotarczowej. Eliminuje to ręczne odmierzanie litrów i zmniejsza ryzyko przekroczenia dozwolonych proporcji przy wyższych stężeniach roboczych.
Czym COPEX 10 L różni się od KIEHL VEROCLEAN 10 L?
COPEX to stripper o pH 9,5, przeznaczony dla podłóg wrażliwych na silne zasady – PVC, linoleum, gumy – usuwa standardowe powłoki polimerowe i filmy pielęgnacyjne w jednym cyklu. VEROCLEAN to znacznie silniejszy stripper przeznaczony do usuwania wieloletnich, nawarstwionych powłok, których COPEX już nie przebije. Wybór zależy od historii konserwacji podłogi: regularne cykle (co kilka miesięcy) – COPEX; zaniedbana podłoga z wieloletnim nawarstwieniem – VEROCLEAN.
Jak szybko podłoga jest gotowa do nałożenia nowej powłoki po strippingu COPEX?
Po zebraniu brudnego roztworu podłogę należy dwukrotnie spłukać czystą wodą i pozostawić do całkowitego wyschnięcia – zazwyczaj kilka godzin w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Nakładanie nowego polimeru lub środka pielęgnacyjnego przed wyschnięciem skutkuje słabą przyczepnością powłoki i skróceniem czasu jej trwałości. Warto sprawdzić suchość podłogi dotykiem dłoni w kilku miejscach przed przystąpieniem do aplikacji.
Czy COPEX nadaje się do strippingu podłóg z marmuru lub kamienia wapiennego?
Tak – pH ok. 9,5 jest bezpieczne zarówno dla materiałów wrażliwych na zasady (marmur, wapień, lastriko), jak i dla materiałów alkalioodpornych (granit, gres, epoksyd). To ważna zaleta w obiektach z mieszaną zabudową podłóg, gdzie korytarze mają PVC, a hol wejściowy marmur – jeden produkt obsługuje całe piętro bez zmiany preparatu między strefami.
KIEHL COPEX w kanistrze 10 L to ten sam sprawdzony stripper co wersja 1 L – pH 9,5, bez NTA i glikolu butylowego, bezpieczny dla podłóg wrażliwych na zasady – w formacie, który po prostu ma sens przy strippingu dużych powierzchni: mniej wymian opakowania, niższy koszt jednostkowy i gotowość do pracy z dozownikiem KIEHL.

Pliki do pobrania
Bezpieczeństwo produktu
Powiązane produkty
KIEHL CORVETT 10L - preparat penetrujący do płytek gresowych pH 13
FORLUX PG 514 5L – koncentrat do gruntownego mycia podłóg pH 14
KIEHL DOPOMAT 10L - płyn do maszynowego mycia podłóg
KIEHL RIVAMAT 10L - środek do podłóg bez tenzydów
KIEHL COPEX ECO 10L - środek do gruntownego mycia wykładzin
VOIGT C466 STRIPPER MAX 10L
VOIGT C465 STRIPPER 1L
VOIGT C457 ULTRACLEAN PLUS 1L
VOIGT C478 MAXID 1L
VOIGT C479 MAXAL 5L
Napisz wiadomość